WSPIERAMY

EKO
NGO

AKADEMIA PIŁKARSKA SYLWESTRA CZERESZEWSKIEGO ,,CZEREŚ SPORT OLSZTYN"

  • Kopernik TV
  • AKADEMIA PIŁKARSKA SYLWESTRA CZERESZEWSKIEGO ,,CZE...

Teatry amatorskie w Dywitach

GMINNY OŚRODEK KULTURY W DYWITACH
II Dywickie Spotkania Teatralne były okazją do promocji lokalnych teatrów amatorskich.

Amatorskie grupy teatralne pełnią ważną rolę w życiu kulturalnym lokalnej społeczności. Podczas Dywickich Spotkań Teatralnych na scenie Gminnego Ośrodka Kultury zaprezentował się między innymi miejscowy Teatr Mimo Wszystko. Wśród publiczności nie zabrakło znajomych, którzy często po raz pierwszy mieli okazję dopingować swoich przyjaciół – aktorów. „Wspaniałe, wspaniałe wrażenia, tym bardziej, że właściwie cały zespół aktorów to są moi znajomi, moje koleżanki i koledzy, także przyszłam, żeby ich podziwiać i jestem przeszczęśliwa, bo wrażenia są niesamowite, także bardzo im gratuluję” – mówi pani Anna.

W skład teatru wchodzi obecnie osiem osób. „Są to głównie nauczyciele, z którymi też pracuję, sama jestem nauczycielem, także widzimy się na co dzień, widzimy się w szkole, w pracy, a tu spotykamy się w GOK-u na próbach raz w tygodniu, czasami dwa razy w tygodniu, w zależności od potrzeby” – mówi Anna Juszczyńska, założycielka teatru Mimo Wszystko. Każdy z aktorów Teatru Mimo Wszystko jest prawdziwym pasjonatem i ma duży wkład w przygotowywane spektakle. „Przyszłam siedem lat temu do pracy, do szkoły do Dywit i okazało się, że jest wspaniały teatr. Nie jest to nasz pierwszy spektakl, ale bardzo dobrze się razem bawimy, jest to odskocznia, jest to hobby, jest to rozrywka dla nas” – mówi Agnieszka Poniewozik, jedna z aktorek.

Teatr Mimo Wszystko na dywickiej scenie premierowo zaprezentował sztukę pod tytułem „Podwójne Zaciemnienie”. „Jest to sztuka oparta na motywach powieści „Arszenik i stare koronki” i wyciągnęłyśmy tutaj, ja z koleżanką, scenariusz zrobiłyśmy z tego, oczywiście trzeba było to dopasować do ilości osób, które występują, do płci” – mówi Anna Juszczyńska.

Dywickie Spotkania Teatralne w tym roku trwały cztery dni. Była to druga edycja tego wydarzenia. „Spotkania teatralne w Dywitach wyszły z inicjatywy samych mieszkańców. Okazało się, że na terenie gminy Dywity mamy aż pięć amatorskich grup teatralnych, które rozwijają talenty, które integrują się poprzez wspólne działania teatralne i postanowiliśmy zrobić takie święto teatru w naszej gminie i pokazać wszystkie grupy działające po sąsiedzku” – mówi Angelika Stawisińska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Dywitach.

Podczas II Dywickich Spotkań Teatralnych na scenie Gminnego Ośrodka Kultury wystąpiły grupy z Olsztyna, Ługwałdu, Sętala i Dywit.